Info o web stránke a predaj citrusov z prebytkov

Táto stránka sa zameriava pestovaním a problematikou tropických úžitkových rastlín mierneho a tropického pásma pestovaných v našich zemepisných šírkach Slovenska.

Radiíme sem aj Poľsko, Čechy a Moravu a iných okolitých štátov. Citrusy pedstujeme najčastejšie v obmedzených priestoroch na záhrade, terase, či na balkóne.

Prezeranie webovej stránky pre jej online prelistovanie prostredníctvom mobilného telefónu je veľmi jednoduché. Navigačný štítok : tzv. ZNAK TROCH CIAROK V RADE POD SEBOU je vpravo hore na záhlaví stranky, stačí na neho kliknúť a zobrazí sa celý obsah webu.

IMG_20151017_133149

Táto stránka  slúži nielen k predaju vlastných citrusových rastlín z prebytkov.

Stránka je   zároveň informačnou. Získate sem poznatky aké odrody citrusov sú do bytu najvhodnejšie. Dopyt je totiž najväčší po takých rastlinách, ktoré sú nášmu pestovateľovi citrusov najbližšie. Dozviete sa ktoré rastliny sa najviac hodia na pestovanie v bytových podmienkach. Tiež, ako sa o ne starať – polievať ich, hnojiť, ochraňovať voči škodcom a vonkajším vplyvom. Moje začiatky siahajú až do roku 1992. Neboli síce ľahké, prišli aj pády, ale postupne sa dalo všetko do pohybu. Dôležité je pochopiť, že citrusy nie sú kvety, ale stromy! Podľa toho by sme mali mať k nim prístup. Dobrou opaterou sa nám v budúcnosti vráti všetks snaha . Mladé stromčeky, kríky sa nám aj v obmedzených podmienkach v nádobách v našich podmienkach bytov odvďačia skromnou úrodou. Toto ovocie je oveľa zdravšie, ako to z dovozu, o toľko je aj omnoho aj vzácnejšie.

Pestovanie tropických a subtropických rastlín